Rasim Acar MHP’den Aday Adayı

Rasim Acar, 7 Haziran 2015’de yapılacak Genel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1. Bölgeden milletvekilliği  A. Adaylığı başvurusunda bulundu.

Başbuğ Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret ederek dua eden Acar ardından Hacı Bayram Câmii’nde Cuma namazı kılarak Balgat’taki MHP Genel Merkezine geldi.

2014’teki Yerel Seçimlerde MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Rasim Acar, burada aday adaylığı formunu doldurarak İstanbul 1. Bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Acar, yapılacak seçimlerin ülkemize, milletimize hayırlı olması temennisinde bulunarak, “İnanıyorum ki; bu seçimler MHP’nin büyük bir zaferiyle sonuçlanacaktır. Bu zaferde aziz milletimizin kurtuluşuna, huzuruna ve kalkınmasına vesile olacaktır. Bu seçimler, ülkemizin kader seçimidir. Ülkemizin bu kötü gidişatına ‘Artık Dur’ dememiz için sandığa gitmemiz ve sandığa sahip çıkmamız şarttır.  Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun. Gayret bizden, takdir Allah’tandır” dedi.

RASİM ACAR KİMDİR?

2014 Yerel Seçimlerinde MHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Acar, 1976 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de,  Lisans öğrenimini ise İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü’ne giren Rasim ACAR, 3 yıl bu birimde ulaşım planlama çalışmaları yaptı.

İş hayatına paralel olarak yüksek lisans öğrenimini İTÜ Bilişim Enstitüsünde “İnşaat Yönetiminde Bilişim” Yüksek Lisans Programında “Afet Yönetiminde GIS Kullanımı” bitirme projesi ile tamamladı. 2002 yılında ilk şirketi Ulaştırma Proje Yönetim Ltd Şti.’ni, 2004 yılında ikinci şirketi Avrasya Enerji Yatırım A.Ş.’yi kurdu. 2006–2007 yılları arası bir yıl BİLGE ADAM Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğünü yürüttü.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Kongre üyesi olan Rasim ACAR, Halen İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreter Yardımcılığı, Oto Doğalgaz İstasyonları Derneği (ODİDER / NGVATURK) Başkanlığı, İstanbul Semtleri Moderatörlüğünü yürütmektedir. Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi 8. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Rasim ACAR, Black Sea NGO Network üyeliği, İnsan Yerleşimleri Derneği üyeliği, Cihangir Güzelleştirme Derneği üyeliği ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.

Rasim Acar, 2014 yılında evlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir